Google+ Youtube

Maudymasis vonioje

Chromoterapija. Pasinerkite į spalvų pasaulį…

vana NewDay


Chromoterapija yra alternatyvus gydymo metodas, naudojamas kūnui ir sielai harmonizuoti šviesomis ir spalvomis. Apskritai, chromoterapija stiprina organizmą, mažina stresą ir skatina ramybės jausmą. Šviesa ir spalva atlieka didelį darbą: veikia mūsų nuotaiką ir gyvybingumą, taip pat daro įtaką mūsų temperatūros, laiko suvokimui ir bendrai psichikos būsenai, kuri yra glaudžiai susijusi su kūnu.

Chromoterapiją žinojo ir naudojo jau senovės Kinijoje, Graikijoje ir Egipte. Tikėta, kad spalvų tonai turi dieviškos galios, reikalingos palaikant vidinę kūno energiją. Spalva buvo sveikatos sinonimas. Mūsų protėviai tikėjo, kad kiekvieno žmogaus kūnas yra susijęs su tam tikra spalva ir naudojo spalvų terapiją įvairioms sveikatos problemoms spręsti.

Vaivorykštės spalvos - septynių baltos šviesos spalvų spektras - turi įtakos mūsų psichinei ir fizinei būklei.

RAUDONA – spinduliuoja šilumą, suteikia energijos, padidina saugumo ir pasitikėjimo jausmą, kelia kraujo spaudimą, greitina medžiagų apykaitą, teigiamai veikia žmones, sergančius anemija, kenčiančius nuo lėtinio kosulio.

ORANŽINĖ – stimuliuoja, gerina nuotaiką, didina energiją, mažina depresiją ir liūdesį, skatina apetitą, veikia anemiją ir anoreksiją.

GELTONA – teigiamai veikia nuotaiką, stiprina nervų sistemą, skatina mokytis ir vystyti intelektą, daro įtaką atminčiai, ambicijoms, ištvermei ir savikontrolei.

ŽALIA – ramina, harmonizuoja mintis, detoksikuoja organizmą.

MĖLYNA – ramina, migdo, atjaunina odą, mažina apetitą, padeda nuo galvos skausmų, astmos ir uždegiminių ligų.

VIOLETINĖ – suteikia dvasinės jėgos, gerina neurologinius procesus, veikia limfinės sistemos ligas.